Gelinlik

Meme Büyütme , Meme Küçültme , Meme Dikleştirme , Meme Büyütme resimleri , silikon meme protezleri , breast implant , meme ameliyatı resimleri , videoları , dolgun meme , meme sorunu , meme hastalıkları , meme kanseri , istanbul , izmir , ankara , bursa  , büyük meme fotoğrafları , Estetik , Meme büyütme ameliyatı , operasyonu , silikon  , silikon taktırma , göğüs büyütme , etiler , nişantaşı
 

Meme Büyütme , Meme Küçültme , Meme Dikleştirme , Meme Büyütme resimleri , silikon meme protezleri , breast implant , meme ameliyatı resimleri , videoları , dolgun meme , meme sorunu , meme hastalıkları , meme kanseri , istanbul , izmir , ankara , bursa  , büyük meme fotoğrafları , Estetik , Meme büyütme ameliyatı , operasyonu , silikon  , silikon taktırma , göğüs büyütme , etiler , nişantaşı Ana Sayfam Yap     Meme Büyütme Favorilerime Ekle      Meme Küçültme Bu Sitede Reklam ver   

    GELİNLİKLER        ABİYELER        NİŞANLIKLAR      GECE KIYAFETLERİ      DAMATLIKLAR       SMOKİNLER      KINA KIYAFETLERİ       GELİN TACI      DUVAK      GELİN BUKETİ 

EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
GELİNLİKÇİLER
GELİN ARABASI
DAVETİYELER
NİKAH ŞEKERİ
ALYANS
DÜĞÜN ORGANİZASYON
GELİN SAÇI
SES - IŞIK - DJ
DÜĞÜN MEKANI
GELİN AYAKKABISI
MÜZİK ORGANİZASYONU
GELİN İÇ GİYİM
GÜMÜŞ VE AKSESUAR
DÜĞÜN YEMEĞİ
DÜĞÜN PASTASI
DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI
KOZMETİK
GÜZELLİK SALONLARI
KUYUMCULAR
EMLAKÇILAR
ÇİÇEKÇİLER
BEYAZ EŞYA
EV ELEKTRONİĞİ
EV TEKSTİLİ
KÜÇÜK EV ALETLERİ
PERDE
HALI
MOBİLYA
MUTFAK BANYO
KINA GECESİ
EVDEN EVE NAKLİYAT
BALAYI TATİLİ
OTELLER

TOPTAN SATIŞLAR

TOPTAN GELİNLİK
TOPTAN SMOKİN
TOPTAN KUMAŞ

KATEGORİLER

GELİNLİK KİRALAMA
ÇOCUK GELİNLİKLERİ
ÇOCUK SMOKİNLERİ
PERUK - POSTİŞ
ÖRGÜ - DANTEL
İŞ ELBİSELERİ
BİZ KİMİZ
HAKKIMIZDA
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
WEB TASARIM
GEREKLİ BİLGİLER
TÜRKİYE MODA EVLERİ
YURT DIŞI MODA EVLERİ
NİKAH DAİRELERİ
OTOBÜS FİRMALARI
DENİZYOLLARI
HAVAYOLU FİRMALARI
ARABA KİRALAMA
TEKNE KİRALAMA
TURİZM ACENTALARI
FOTOĞRAF STÜDYOLARI
GİYİM MAĞAZALARI
CAFE & BARLAR
ŞİİRLER
AŞK ŞİİRLERİ
AYRILIK ŞİİRLERİ
SEVGİ SÖZLERİ
DAVETİYE SÖZLERİ
İLANLAR
EVLİLİK İLANLARI
SOHBET ODASINA GİR
OYUNLAR
 ESTETİK
MEME BÜYÜTME
BOTOX
KAŞ KALDIRMA
LAZER EPİLASYON
BURUN ESTETİĞİ
LİPOSUCTİON
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PENİS BÜYÜTME
SAÇ EKİMİ
ASTROLOJİ
RÜYA TABİRLERİ
BURÇLAR

 

Meme Büyütme


Meme büyütme
estetik ameliyatı, silikon jel göğüs protezleri ile yapılmaktadır. Göğüsler, kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir. Her kadın, estetik olarak güzel görünümlü göğüslere sahip olmak ister. Ancak göğüs yapısında tek ya da çift taraflı gelişme geriliği ya da doğumdan sonra kilo verme sonucu, meme küçülebilir estetik görünümü bozulabilir ya da biraz sarkabilir. Bu gibi durumlarda meme büyütme ameliyatı ile  daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü göğüsler oluşturmak mümkündür.

Meme büyütme en kolay silikon jel göğüs protezleri ile yapılabilir. Silikon yıllarca yapılan araştırmalardan sonra vücut dokularının enaz reaksiyon gösterdiği bir madde olarak meme protezi yapımında ana madde halini almıştır. Bu konuda en önemli özellik, protezlerin yapımında kullanılan maddenin reaksiyon oluşturmaması dolayısıyle vücudun red etmemesidir. Çünkü reaksiyon oluşması durumunda protezin çıkarılması gerekecektir. meme büyütmeDiğer önemli konu, meme büyütme ameliyatında konulan silikon protezin kanser yapmamasıdır. Bu konuda yıllarca yapılan araştırmalar sonucunda silikon protezlerin kanser yapmadığı anlaşılmıştır. Yine çok önemli olan diğer bir nokta, silikon protez etrafında oluşan kapsüldür. Her meme büyütme ameliyatında konulan silikon protezin dışında bir kapsül oluşur. Vücut, bu kapsülle yabancı madde olan silikon ile arasında bir duvar oluşturur. İdeal olarak istenen silikon etrafında oluşan kapsülün ince, yumuşak ve birazda bol olmasıdır. Kapsülün biraz gevşek olması sayesinde göğüsler daha doğal görünür, silikon protez olduğu anlaşılmaz.

Meme büyütme ameliyatı ayrıca eğer gerekiyorsa Meme Dikleştirme ameliyatı ile birlikte yapılabilir.  Kesin büyüme ölçüsü ameliyat sırasında belirlenir. Burada en önemli konu, göğüs derisinin alabileceğinden daha büyük bir protezin konmaması gereğidir. bunun içinde ameliyat sırasında silikon ölçü protezleri kullanılır.

Dolgunluğunu yitirmiş, gevşemiş ve ileri derecede (üçüncü, dördüncü derece) sarkmış olan memelere, tek başına silikon protez yerleştirme ameliyatı uygulandığında yeterli dikleştirme sağlanamayabilir. Bu durumda ek olarak uygun yerlerden deri fazlalıkları çıkarılarak göğüs başı olması gereken daha üst seviyeye çıkarılarak dikleştirme işlemi de yapılabilir. Bu uygulamada ise sadece silikon  protez konmasına göre daha fazla iz kalacaktır.


Ayrıca 85 veya 90 gibi ölçüler hastanın göğüs kafesini çapı ile ilgili olduğundan genellikle sütyen numarası değişmeyecek buna karşılık cup size denilen A, B, C, D harfleri ile ifade edilen boyutlar değişecektir. A harfi en küçük meme boyutunu ifade etmektedir. Bu nedenle büyütme ameliyatı öncesinde hastanın beklentisinin çok iyi saptanmalı, bunun yanında olabilecek farklı büyüklükler ve sebepleri incelenmelidir. Örneğin küçük yaşlardan beri çok küçük olan göğüslerin çok fazla büyütülmesi tek bir ameliyatta mümkün olmayabilir çünkü derinin belirli bir oranda esneme kabiliyeti vardır. bu toleransın çok zorlanması, istenmeyen sonuçlara, komplikasyonlara (dikiş açılması, kapsül kontraktürü gibi) yol açabilir. Hastalar estetik ameliyat öncesi aspirin almamalı, kullandıysa 8-9 gün önce kesilmelidir. Vücudun herhangi bir yerinde enfeksiyon olmamalıdır. Kırk yaşın üzerindeki hastalarda özellikle ailede meme kanseri hikayesi varsa ameliyattan önce mamografik inceleme yapılmalıdır.

 

Meme Büyütme ameliyatı meme dokusu arkasına yerleştirilen silikon jel yapısında olan protez ile yapılmaktadır. Ameliyat için başvuran hastalar genellikle ulaşmak istedikleri büyüklüğü tarif etmede güçlük çekerler. Sıklıkla, istedikleri sütyen numarasını söylerler (85, 90 gibi). Ancak çeşitli sütyen markaları, farklı büyüklükte olabilir.

Göğüs büyütme ameliyatına karar verildikten sonra, hasta ile ayrıntılı bir görüşme yapılıp hastanın beklentileri belirlenir. Hastaya ameliyatın riskleri anlatılır. Ayrıca sigara içiliyorsa, 10 gün önce kesilmelidir. Silikon protezin, kansere neden olmadığı birçok yabancı bilimsel araştırmalarla saptanmıştır. Bu araştırmalarda, 20-30 yıl gibi uzun süreler takip edilen hastalar incelenmiş ve büyütme estetiği amacıyla silikon protez konulan hastalarda normal kadınlara göre kanser oluşma oranı farklı çıkmamış hatta biraz daha düşük olduğu belirlenmiştir. 
ProtezMeme büyütme ameliyatı tecrübeli bir Plastik Cerrah tarafından yapıldığında, komplikasyon olasılığı çok düşüktür. Komplikasyonlar arasında (istenmeyen sonuçlar), kapsül kontraktürü, infeksiyon (iltihaplanma) ve kanama sayılabilir. Her meme büyütme ameliyatında silikon protez etrafında kapsül oluşmaktadır. Ancak ideal olanı bu kapsülün ince ve protez boyutlarına göre biraz bol ve gevşek olmasıdır.

Kapsülün kalın ve sıkı olması durumuna kapsül kontraktürü diyoruz. Meme büyütme silikon protez ameliyatında cerrahınızın önerilerini ameliyat öncesi ve sonrası harfiyen uyarak bu riskleri çok azaltabilirsiniz. Çok çok nadiren silikon protez yuvasında infeksiyon olabilir. Bu durumda öncelikle antibiyotiklerle tedavi yapılır. Büyük olasılıkla antibiyotik tedavisi ile durum düzelebilir. İnfeksiyonun devamı halinde ise silikon protezin çıkarılması ve daha sonraki bir ameliyatla yeniden konması gerekebilir. Silikon protez, gebeliği, süt emzirmeyi önlemez. Protez göğüs dokusu içine değil arkasına konduğu için meme dokusuna zarar vermez.

Silikon protez ancak delici cisim batması sonucunda çok nadiren yırtılabilir, delinebilir veya içindeki jel maddeyi sızdırabilir. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte protezin içindeki jelin molekül bağları güçlendirilmiş (cohesive gel) ve silikon protez delinse dahi akması ya da sızması önlenmiştir. Yine de protezin yırtılması ya da delinmesi durumunda silikon protez çıkarılıp yeni protez konur.

Yüksek sayılarda meme büyütme hasta gurupları üzerinde yapılan araştırmalarda silikon göğüs protezinin kansere neden olmadığı ortaya çıkmıştır. Ancak, daha sonra oluşabilecek tümöral kitle durumlarında, mamografi incelemesinde, grafinin çekilmesini güçleştirebilir. Bu konuda tecrübeli bir radyolog ile çalışılması uygun olur.

Meme büyütme AmeliyatıSilikon protezin yerleştirilmesi için kullanılacak kesi yeri meme başının etrafı (2) veya göğüs altı çizgisinden yapılabilir (1). İzin en aza indirgenmesi için çok ince dikişler kullanılır. İkisinin de uygun olmadığı çok nadir durumlarda koltuk altından kesi yapılabilir. koltuk altı kesisini ben kullanmıyorum ve tavsiye etmiyorum. Çünkü, koltuk altında öncelikle dıştan görünen, sütyen ya da mayonun kapatmadığı bir bölgede iz kalmaktadır. ayrıca koltuk altı göğüs bölgesine uzak olduğu için, bu keside sadece tuzlu doldurulan protezler kullanılabilmektedir. Tuzlu solu protezlerin ise birçok sakıncası vardır. bunlar arasında, su zamanla buharlaşarak eksilebilir, protezin büyüklüğü azalabilir tuzlu su ısı iletimi olduğu için soğukluk veya sıcaklık hissi olabilir, ayrıca bazen çalkalanma sesi duyulabilir. Bu özelliklerin hiçbiri silikon jel protezde yoktur. Silikon jel ısı iletimi ise sıfıra yakındır.  Bu nedenlerle ben büyütme ameliyatlarında ya meme başı halkası ya da meme altından kesiyi tercih ediyorum. Halkanın alt kısmında yarım daire şeklinde yapılan kesi (2) en az izi bırakmaktadır. Hatta birkaç sene içinde iz kaybolabilmektedir. İz oranı her hastada farklı olabilir ve önceden test edilemez. Bunun için hasta daha önce bir ameliyat olduysa örneğin apandisit vs. gibi izlerine bakılabilir. Ancak göğüs başı halkası kesisi için, halkanın belli bir çaptan büyük olması gereklidir. Daha küçük olduğu durumlarda, göğüs altı kesisi (1) kullanılabilir. Halkanın etrafından yapılan keside renk değişimi bölgesi olduğu için iz çok daha belirsiz olmaktadır. Kesinin m emebaşı etrafından yapılabilmesi için memebaşı halkasının belli bir çapta olması gereklidir. Çap yetersiz ise kesinin meme altından yapılması uygun olur.

Meme büyütme ameliyatı sonrası birkaç gün yorgunluk hissi olabilir. Bu durum 24-48 saatte düzelir. Ameliyatın ertesi gün pansuman sargısı azaltılarak sütyen takılır. Bir iki hafta süreyle göğüs etrafında yanma hissi olabilir. 2-3 hafta meme fizik teması hassas ve ağrılı olabilir. Bu durum ise en fazla 3-4 hafta sürer. Dikişler 10-12 günde alınır. Dikiş izleri altı hafta kadar pembe kalabilir, sonra yavaş yavaş beyazlaşır. Mamografik (röntgen) inceleme gerekiyorsa, uygun aralıklarla yapılabilir.

Sonuç olarak estetik meme büyütme silikon protez ameliyatı hemen sonuç aldığımız yüz güldürücü ameliyatlarımızdan birisidir. Ancak iyi bir sonuç almak için ameliyatın tecrübeli bir Estetik Plastik Cerrah tarafından yapılması tavsiye edilir.

Amerikada meme büyütme ameliyatı yapılan 3000 hasta üzerinde yapılan araştırmada, göğüs protezi konan hastalar ile ameliyat geçirmeyen hastalarda son 20 yıl içinde kanser oluşma oranları incelendiğinde, iki gurup arasında fark bulunamamıştır. Hatta protez uygulanan hastalarda daha sonra kanser oluşma oranı biraz daha düşük bulunmuştur.

 

 ANASAYFA'YA DÖN


Evliilk İlanları
 

EVLİLİK HAKKINDA

GELİNLİK SEÇİMİ
DAMATLIK SEÇİMİ
ÖZEL DİKİM (TERZİLER)
BOHÇA  HAZIRLAMA
SÖZ BOHÇASI
NİŞAN BOHÇASI
ÇEYİZ HAZIRLAMA
EVLİLİK VE SAĞLIK
İLK GECE KORKUSU
EVLİLİKTE CİNSELLİK
ERKEĞİN GÖREVLERİ
KADININ HASSASİYETİ
KIZLIK ZARI
KÜRTAJ
İSLAMDA EVLİLİK
EVLİLİK ÖNCESİ DİYET
CİLT BAKIMI
HAMİLE KALMA
HAMİLELİK DÖNEMİ
KISIRLIK TEDAVİSİ
DİYET LİSTESİ
DANIŞMANLIK
EVLİLİK DANIŞMANI
EVLENMEDEN ÖNCE
EVLİLİK ŞARTMI
EVLİLİK KORKUSU
SİZCE EŞ NE DEMEK ?
MANTIKMI & DUYGUSAL MI ?
ERKEĞİNİ TANI
ACELE ETMEYİN !!!
EVLİLİKTE YAŞANANLAR
İLK 3 YIL DİKKAT EDİN
EVLİLİĞİNİZİ GÜZELLEŞTİRİN
ERKEKLER NE İSTER ?
AİLE İÇİ PROBLEMLER
EVLİLİK SORUNLARI
İKİNCİ BAHAR
ALDATILMA
NASIL ANLARSINIZ ?
İHANETİN SEBEPLERİ
İLİŞKİNİZİ KURTARIN
KADINLARDA ALDATIR
GÜZELLİK VE MAKYAJ
SELÜLİT SORUNU
KUSURSUZ BACAKLAR
SAÇ BAKIMI
CİLT BAKIMI
MAKYAJ SIRLARI
NİKAH İŞLEMLERİ
NİKAH İŞLEMLERİ
GEREKLİ EVRAKLAR
KARAR ANI
ARKADAŞLIK TEKLİFİ
EVLENME TEKLİFİ
GÜNLÜK FALINIZ
TARİFLER
YEMEK TARİFLERİ
TATLI TARİFLERİ
PASTA TARİFLERİ
POĞAÇA TARİFLERİ
BÖREK TARİFLERİ
KREDİLER
İHTİYAÇ KREDİSİ
EVLİLİK KREDİSİ
TAŞIT KREDİSİ
KONUT KREDİSİ
 

       Web tasarım

Meme Büyütme , Meme Küçültme , Meme Dikleştirme , Meme Büyütme resimleri , silikon meme protezleri , breast implant , meme ameliyatı resimleri , videoları , dolgun meme , meme sorunu , meme hastalıkları , meme kanseri , istanbul , izmir , ankara , bursa  , büyük meme fotoğrafları , Estetik , Meme büyütme ameliyatı , operasyonu , silikon  , silikon taktırma , göğüs büyütme , etiler , nişantaşı